Od autora

Nazywam się Piotr Hołyński urodziłem się pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. W roku upadku komunizmu w naszym kraju założyłem własną rodzinę i wspólnie z żoną jako rodzina chrześcijańska wychowaliśmy dwóch synów.

Jako dziecko byłem osobą, która potrafiła odmówić sobie przyjemności aby zaoszczędzić pieniądze na realizację swoich małych celów, zdarzało się nawet tak, że pożyczałem mamie na zakupy zanim otrzymała wypłatę. Niestety lata kiedy zacząłem zarabiać swoje pieniądze nie sprzyjały ich oszczędzaniu, gdyż pędząca inflacja co prawda sprawiła, że stałem się milionerem ale zniszczyła nawyk oszczędzania na długie lata. Jako głowa czteroosobowej rodziny musiałem nie raz podejmować decyzje finansowe, które z powodu braku edukacji finansowej nie zawsze były słuszne. Na przestrzeni lat były okresy w życiu naszej rodziny kiedy brakowało nam pieniędzy do następnej wypłaty i często pożyczaliśmy od rodziny albo znajomych. Bywały też okresy kiedy mieliśmy nadmiar i nie brakowało nam na nasze zachcianki. W swoim życiu zawodowym pracowałem na etacie, prowadziłem własną działalność gospodarczą, byłem bez pracy jak również korzystałem z zasiłku rehabilitacyjnego.

Jak już wcześniej wspominałem lata przemian w naszym kraju zniszczyły nawyk oszczędzania, bo głupotą było odkładać pieniądze przy tak pędzącej inflacji, lepiej było pożyczyć, kupić jakiś towar i oddać pieniądze, które straciły już na wartości. To sprawiło, że wkradł się do naszego życia inny nawyk, mianowicie kupowania na raty. Wielokrotnie próbowaliśmy ogarnąć nasze wydatki i zapisywaliśmy gdzie idą nasze pieniądze, ale były to krótkoterminowe akcje nie poparte wiedzą i doświadczeniem osób stosujących tą praktykę, krótko mówiąc nie było w naszym otoczeniu ludzi, którzy robiliby to na co dzień i o tym mówili. Dzisiaj w dobie Internetu sytuacja wygląda zupełnie inaczej, każdy może znaleźć interesujące go informacje i dzięki temu również zacząłem zdobywać wiedzę na temat osobistych finansów, wprowadzając ją w życie.

Dzięki tej stronie chciałbym przekazać to czego doświadczyłem i czego się nauczyłem spłacając w ten sposób swój dług wobec innych. Zachęcam do czytania i komentowania moich wpisów. Piotr.